Türkiye ekonomisinin önemli sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektöründe 1970’li yıllardan itibaren geliştirmeci olarak yer alan MAYA Grubu, 2,5 milyon m2 den fazla konut, iş ve alışveriş merkezi, turistik tesis yatırımları geliştirmiş ve gerçekleştirmiştir. Bu projelerin kazandığı başarılar sayesinde MAYA Grubu sektörün referans markası haline gelmiştir.

MAYA Grubu alışveriş merkezi yatırım ve geliştirme projelerini Anatolium markası altında yapılandırmış, Anatolium-Bursa ve Anatolium-Ankara projelerini tamamlamıştır. Markanın 3. projesi Anatolium-Marmara, Maya Anatolium Tower kapsamında MAYA – Yılsan ortaklığıyla geliştirilmektedir.

1955 yılında ziraat aletleri imalatı yapmak üzere kurulan Yılsan Yatırım Holding ise 1960’larda haddecilik, 1980’lerde demir çelik sanayi, 1990’larda gübre üretimi, 2000’li yıllarda ise liman işletmeciliği sektörlerine adım atmış olup ve takiben yenilenebilir enerji sektöründe hidroelektrik, rüzgar, güneş (PV ve CSP) ve jeotermal alanlarında genişleyerek, günümüzde Enerji, Gayrimenkul, Denizcilik, Madencilik, Kimya ve Tekstil alanlarında yatırım ve faaliyetlerine devam etmektedir.
Bilgi Talep Formu